| SingleForOne a întrebat:

Pentru a lucra de acasă, de exemplu în call center, cat de performant trebuie sa am PC-ul?
Ce îmi recomandați?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Asa ceva e supersuficient dar mai ai și rezerve câțiva ani buni

https://www.emag.ro/......D8QK9YMBM/

| SingleForOne explică (pentru sierra1):

Un PC de birou n-ar fi mai eficient la prețul acela?

| DoarBogdan a răspuns (pentru SingleForOne):

Ba ar fi, dar poate te gandesti ca vrei sa te mai si deplasezi putin si nu iei tot PC-ul cu tine. Eventual un monitor in plus, nu ar strica.
Un procesor oarecum decent ar fi util pentru aceasta treaba, un i5-i7 sa zicem:
https://altex.ro/......e/dir/asc/

| sierra1 a răspuns (pentru SingleForOne):

Tu decizi dacă vrei laptop să fii mobil sau unul static

| AdrianaLacan a răspuns:

Din experienta sotului pot sa-ti spun ca firmele care aleg sa-si trimita oamenii sa lucreze de acasa (call center bancar in cazul lui) ele trebuie sa asigure angajatului pc-ul/laptopul si castile cu microfon, se fac setari de VPN si se conecteaza astfel la reteaua companiei, sunt date confidentiale si politica GDPR nu cred ca lasa sa lucrezi de pe laptopul personal happy #numazic happy Da, un monitor de minim 50-60 cm nu strica sa-l ai in caz ca primesti un laptop micut si sa nu te chiorasti la el. Spor!

| SingleForOne explică (pentru AdrianaLacan):

Ei dau calculatorul cu totul, incluzând unitatea, tastatura, mouse, monitor, căști? Nu lucrez într-un astfel de domeniu, încă, dar vreau să știu preventiv. happy