| Cristi3672 a întrebat:

Pentru a urmări streaming online și a folosi și un program de înregistrare(apowersoft) în același timp de ce procesor am nevoie, sursa, câți GB RAM și ce placa video e necesar încât să nu am probleme la 1080pixeli? Dau funda

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Asta depinde de rezolutia transmisiei.
Trebuie sa faci calculele cu cel putin o treapta mai superioara, atat la rezolutie, cat si la numarul de cadre pe secunda, de prelucrat.

| Cristi3672 explică (pentru Bula):

PS. să urmăresc fete care fac videoxxx și să le înregistrez, nu sa fac eu streaming...

| Bula a răspuns (pentru Cristi3672):

Un PC cu procesor Dual Core Due de peste 1800MHz, orice placa video PCIe, 4Gb RAM face fata cu brio sub Win7 sau Linux.winking