| pvg a întrebat:

Pentru ce e bun procesorul DualCore?

7 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Pentru tot.Are doua nuclee, se misca mai bine decat unul single core.Se observa si cum se misca PC-ul mai repede, nu doar in jocuri si alte programe.Depinde si ce frecventa are.

| ÐÿÅ a răspuns:

Buna!
Daca vrei sa lucrezi cu mai multe aplicatii simultan te poate ajuta foarte mult!

| horia2012 a răspuns:

Un procesor dual core te ajuta numai in cazul in care vrei sa lucrezi cu mai multe aplicatii simultan. Sau aplicatii care necesita un procesor mai puternic.
ex. ai un joc care cere procesor de
2 GB. ( tu ai dual core de 1, 7 GB, adica 3, 4, - deci ai de unde sa-i dai resurse.)

| Iulian03 a răspuns:

La jocuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spre exemplu jocuri.

| Craftt a răspuns:

Pentru că are 2 nuclee.

| bogdanbad2 a răspuns:

Unele jocuri(depinde si ce dual-core)