| Ghost01 a întrebat:

as vrea si eu sa stiu daca procesorul asta Tipul procesorului DualCore Intel Core 2 Duo E6750, 2133 MHz (8 x 267) e bine sa aiba 40 grade in idle.Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu e normal. Eu am un PC secundar cu procesorul asta si in idle am 29-30 grade iar in full load nu trece de 55-60 grade. Incearca sa schimbi pasta termoconductoare si sa verifici daca sta bine fixat procesorul.

| K0sti a răspuns:

E ok!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si in full load cat ai? Daca nu trece de 70 de grade in full load eu zic ca e okay. Daca trece, incearca sa schimbi pasta termoconductoare, sa mai cureti cooler-ul sau chiar sa achizitionezi un cooler nou.

| Drăghici_George_1996 a răspuns:

La canicula care a fost vara asta era mai rece procesorul decat e afara.

| Ghost01 explică:

Mda am deschis un joc si a sarit la 74 de grade clar.