| anonim_4396 a întrebat:

Pentru ce se foloseste text box in word 2007. Ofe funda,

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Pentrua face adnotari la orice e pe pagina respectiva, pentru ca un text scris intr-o casuta (text box) il poti muta unde vrei in pagina.

| Malestorm a răspuns:

Salut

Un "Text Box" te ajuta sa oferi paginii un alt stil. Poti modifica textul din casuta, fontul, dondul, marimea...

Este ideal pentru impresionare (sau chiar copiuțe). de exemplu daca ai de facut un anunt, te ajuta foarte mult la editarea unui anumit spariu din pagina, sau poate doar vrei sa pui in valoare un anumit context.

Pentru mai multe detalii uite aici un tutorial, iti vei face mai multe pareri si sunt sigur ca iti vor venii idei la ce sa'l folosesti.

http://www.youtube.com/watch?v=EofmiQBtIbg