| andrei123145632 a întrebat:

Pentru cei de it si informatica. Sintr-o data imi apare asta si nu ma lasa sa instalez nici windows 10, nici windows server 2012 ...nu e de la 64 de biti, e altceva si nu imi dau seama, pana acum a mers totul, poze aici, dau Funda ..raman si dator https://postimg.cc/ctZ1JQGV
https://postimg.cc/kR4J87Dc

Răspuns Câştigător
| TPU2019 a răspuns:

Nu mă pricep la VM dar probabil ai dezactivat vreo opțiune în programul în sine sau ai dezactivat ceva opțiuni de suport virtualizare din BIOS la PC

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

E clar.
Tu vrei sa instalezi un Windows de 64 biti, iar procesorul nu suporta regim de 64 biti.
Instaleaza-ti o versiune de 32 biti si va functiona.

| andrei123145632 explică (pentru Bula):

Pana acum dc a mers? asa face si pe 32. nu e de la asta.

Bula
| Bula a răspuns (pentru andrei123145632):

In mesajele din poze asta scrie.
N-ai postat eroarea cu 32 biti.

| andrei123145632 explică (pentru Bula):

Nu am postat pentru ca e aceeasi...defapt la windows apare prima eroare dupa se blocheaza nu se intampla nimic, pana acum mergea totul, windows e pe 64 de biti, nu stiu ce are dintr-o data.

| andrei123145632 explică (pentru TPU2019):

Da, era din bios, multumescwinking

| TPU2019 a răspuns (pentru andrei123145632):

Să crești mare happy

| cristian232323 a răspuns:

E foarte simplu. (eu iti dau ce faci la amd pentru ca amd am) intri in
bios->advanced frequency settings->advanced cpu core settings->enable svm mode->save and exit

Bula
| Bula a răspuns (pentru andrei123145632):

In acest caz inseamna ca ti-ai dereglat BIOS-ul.
Pune setarea BIOS pe "Factory default", iar alta data nu umbla la setarile BIOS (sau cele ale sistemului de operare) daca nu stii ce faci si ce urmari vor fi.