| cezycezy a întrebat:

am un laptop HP de 4 gb rami, acum 4 zile am vazut cand l-am aprins ca imi ramane la Windows is starting sau ceva de genu... si se fac 4 patratele in diferite culori, in fine imi ramanea imaginea aia si nu vroia sa mi-l deschida si m-am gandit sa reinstalez windowsu ..cand reinstalati windowsu stiti ca va apare Setup is starting sau ceva de genu si e o imagina albastra mie mi se blocheaza la imaginea respectiva, am CD win 7 sp1, 32 biti nu cred ca are probleme, nu e zgariat, am incercat si alt CD, e windows in italiana la fel imi face imi ramane la setup is starting stie cineva ce setari sa fac in BIOS sau cum sa rezolv? Si inca ceva... acum ca e stricat laptopu am si un PC mai slab si i-am reinstalat windowsul si lui ca mergea prea greu insa el nu a facut figuri si a mers dar am instalat doar driver audio din Device Manager si nu stiu cum sa instalez si driver video, cine ma poate ajuta va rog eu frumos, raman dator ma puteti contacta la Y! M: cornea. cezar@yahoo.com sau Skype, bogdan.x4, dau funda! tongue

2 răspunsuri:
| Bocanila a răspuns:

Nu este bun cd-ul. Incearca sa faci altul, sau chiar un stick. Eu am avut aceeasi problema cu calculatorul, si s-a rezolvat. Era de la cd.

| cezycezy explică (pentru Bocanila):

Deci caut pe net o instalare win 7 si o pun pe stik si doar bag stikul in laptop? big grin