| SSaleu20 a întrebat:

Pentru o placa video care consuma 250w (gtx 760 mars dual gpu 4gb) este ok o sursa de 550w? Mai am un i5 2400, 4placute ram si un hard si un cooler care mai consuma, o sa mearga fara probleme?

3 răspunsuri:
| java12345678901211144133ytrytu78909876545 a răspuns:

Nu sunt probleme, degeaba are 550w daca nu este calitativă. Stii cum se numește sau mai bine spune-mi cat au dat pe ea? Nu ar fi probleme w sursei sunt decenți.

| ziftode a răspuns:

Daca e o sursa ieftina (sub 100lei) ori nu merge deloc, ori te lasa cu prima ocazie, mai ales daca e deja destul de veche si tu sari consumul brusc

sursele bune incep de la 150lei in sus!

| CM7YRE a răspuns:

E "ok" ca idee. Dar "mersul fara probleme" nu-ti poate garanta oricine; depinde de certificare, de alti factori. Ca putere, sigur ti-ar duce. Ca alte criterii, e subiectiv.