| marioS10maryus a întrebat:

Pentru XBOX ONE si PS4 ne va trebui un TV 4k(ultra hd) sau merge si full hd si HD ready? (trebuie doar sa aiba hdmi?)funa si inca ceva XBox ONE SAU PS4 (dar 360 vs ps3? )funda!

Răspuns Câştigător
| strangesura a răspuns:

Jocurile vor merge pe orice TV, nu doar pe tv-uri de 20.000$.Bine,merge si pe alea, dar ideea este ca iti trebuie doar port hdmi pe el.Merge si pe tv 720p, si pe 1080p, 1440p etc. Dintre xbox one si ps4 as alege ps4. Xbox are foarte multe limitari, foaarte multe.Trebuie sa fii conectat non stop la internet, nu poit juca jocuri "second hand", este cu 100$mai scump.Intre 360 si ps3, as merge pe oricare.Nu vad nicio diferenta intre ele, insa xbox are controllerul mai comod. Oricum, nu iti recomand cele din vechea generatie pentru ca nu vor mai avea jocuri pe ele.Toate se vor dce pe ps4 si one

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pentru a 10000 oara, merge. O sa mearga pe oeicw tv, fie ca e hd ready, full hd sau 4k.
Si ps3 si xbox 360 o sa mearga pe cele de mai sus, dar la 4k nu o sa afiseze la rezolutia maxima, de 4k, ci o sa afiseze la o rez full hd sau hd.
Ca sa te convingi, cand cumperi o placa video, gen radeon 7770, la rezolutie maxima suportata e defat rezolutia 4k. Si ce, nu-i problema. Tu folosesti pe ce vrei, dar ai un maxim. Daca depasesti acel maxim, gen, nu stiu, sa aparA 16k, el tot o sa afiseze dar nu la rezolutia maxima.

Ps: merge, si daca iti cumpeti si meege ramai dator cu 1 suc... mare, la cate intrebari am rasp.

| John1973 a răspuns:

Merge si Full HD http://bit.ly/1w81LI3

| Chiriac97 a răspuns:

Pai,gandeste'te si tu:daca ar trebui un ultra-hd, nu crezi ca incasarile lor ar scadea? In principiu nu toata lumea are bani sa'si cumpere televizor de zeci de milioane pentru consola (sa zicem ca cineva are un Led HD, si PS4 nu ii merge pe el-eu unul mi'as baga picioru in el de PS4).Eu zic ca va merge 100% pe un TV de 20 milioane.La a 2-a intrebare, am fost mereu de aceeasi parere, raspuns Xbox.De ce? Pentru ca :consola este la un pret ceva mai accesibil ( o diferenta mai mare de 4 milioane va conta mult in opinia cumparatorului)-se duce un pusti de 10 ani cu taicasu sa'si ia consola..nust ce, asa,,, Ps4 x milioane, Xbox One x-4 milioane (daca ar fi taica'miu s'ar stii ce ar cumpara );;; si evident si jocurile sunt mai ieftine,asa cum si cele de One vor fi. Diferente nu prea exista la nivel de calitate in ce priveste rularea jocurilor(grafice, sonor etc.), doar ca na, e Playstation (fiind o marca mai cunoscuta si mai de traditie lumea apleaca mai mult urechea la acest nume decat la Xbox,,, dar crede'ma, mai bine sa aplece urechea decat buzunarul.)