| DraaaagooooS a întrebat:

Placa asta de baza p5vd2 vm - se!

supporta placa asta video? raspuns rapid funda rapida http://www.emag.ro/......D1P81BBBM/

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Da va funcționa dar va fi dowgradată la lățime de banda de transfer a magistralei PCI Express v1, adica va funcționa real cam la maxim 50% din capacitatea ei de lucuru.Ca să-ți faci o impresie despre cât de tare va fi downgradată, lățimile de bandă ar veni așa: PCI Express v1.x: 4 GB/s (40 GT/s), v2.x: 8 GB/s (80 GT/s), v3.0: 16 GB/s (128 GT/s). Succes

| Jipa95 a răspuns (pentru DeyCj):

Bai nenicule vorbesti de limitarile astea de parca si-ar pune pe placa aia un titan x sau gtx 980. Nu o sa aiba sub nici o forma limitari de performanta pe acea placa de baza, nu cu r7 240.
Uite ca sa-ti faci si tu o idee performantele unui r7 240 pe un Asus p5kpl-vm : http://tinypic.com/view.php?pic=bewly&s=8#.VWd-cs9_Oko
Nu mi-a fost downgrandata, ba chiar as putea sa pun si un r7 270x fara problema de a se face downgrade.

| DeyCj a răspuns (pentru Jipa95):

Așa zici tu.Lasă softu ala fantomă. Practia! nu prostii de teste!

| Jipa95 a răspuns:

Da, se potriveste de minune, functioneaza fara probleme!