| Bacanu_Petrus_1987 a întrebat:

Placa video noua gtx 1050 ti conectata cu monitorul prin conector activ cu vga,sau cablu dvid aceeasi problema, scrie imput dvi d sau d sub, si ramane negru dar butonul la monitor arata ca merge?

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Ai ales din setarile monitorului sursa corecta, de fiecare data, pentru cablul respectiv?

| Bacanu_Petrus_1987 explică (pentru NLS):

Da am conectat cu convertor dp cu vga,scrie imput d sub si ramane negru,am conectat cu dvi d la ambele capete ca are simonitorul dv id si tot asa ramane scrie imput dvi d si ramane negru, am resetat biosu, am facut update bios, am scos placa, am bagat-o la, loc, sa nu suporte monitorul placa monitorul este BenQ gl 2240 1920x1080 full hd,