| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Playstation 4 sau Playstation 5 suporta TV 8 K?

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Intrebarea mai buna e ai bani de tv 8k?

| Ciocinta_Alexandru_1976 explică (pentru Wr3nch):

Da! Altfel nu întrebam asta. Merge?

| Wr3nch a răspuns (pentru Ciocinta_Alexandru_1976):

De mers merge dar nu in 8 k

| aXy99 a răspuns:

Teoretic suporta PS5 8k. Practic, ma indoiesc c-o sa te joci ceva 8k. Poate doar un joc indi care ar arata la fel si pe 1080p laughing
PS4 suporta maxim 4k. Asta daca ai PRO.

| Zuzu1991 a răspuns:

Copchii din ziua de azi care vor sa se duca la preteni si sa zica, ca se joaca joace da' opt kai

am doua probleme mici:
2. NU sunt inca jocuri 8k, si v-a trece ceva apa pe Dambovita pana vor apare producatori care sa creada ca merita sa faca jocuri 8k (adica vor si scoate bani din ele)
1. aici e groasa, daca, ca sa observi o diferenta, la 4k iti trebuiau cel putin 65" (165cm), la 8k, chestia se dubleaza, deci, daca nu ai vreo 120" (3metrii) atunci arunci banii de pomana si pe consola si pe TV

dar, succes!