| Ercjiaai a întrebat:

PlayStation4 VS XBox One? Care si de ce?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Mama ce comentarii de rahat.
Ps4 in europa e superior 100% fata de xbox one. In america sunt cateva servicii care au sens, dar la noi in tara, daca tot nu merg...
Si pe ps4 poti sa stai pe internet sau mai stiu eu. E drept, nu ai skype, dar tu ce cumperi, consola sau aparat de skype? Si normal ca nu o sa faca skype pentru ps4, tinand cont ca skype e detinut de Microsoft.
Iar un destept cica i se pare ca grafica e mai buna :))))) Ce comentarii de prosti.
Nu trebuie sa ma crezi, desigur, eu iti povestesc ce si cum, tu cauti pe net ca sa te convingi ca ce zic eu e real, si nu vorbesc aiurea.
http://www.tpu.ro/......-avantaje/
1. Eram la grafica. Procesorul grafic de la ps4 este cu 50% mai performant decat cel de la xbox one. ASta inseamna, in practica, ca grafica din jocuri o sa fie mai buna(vorbesc de 1.2 vs 1.8 tflops putere de procesare grafica). Apoi e vorba de memoria ram, ddr5 la ps4 vs ddr3 la xbox.
Ce sa cauti pe net, sa vezi ca e adevarat? Cauta la ce rezolutie ruleaza ps4 jocuri gen battlefield 4 sau call of duty, si la ce rezolutie ruleaza xbox-ul. Si vezi ca ce zic eu e adevarat, pe xbox ruleaza la detalii si rezolutie inferioara.
Acum trec la urmatorul smecher.
1.Touchscreen-ul de pe ps4 este chiar enervant, si nu mai aduce senzatia aceea de controller original.As alege oricand comenzile vocale de pe XboXOne.
Ce poate sa fie mai usor decat sa navighezi pe internet cand ai un mini touchpad. Dar la om e enervant, asa e. Also, la controller-ul de ps4 ai difuzor, si poti conecta casti daca vrei. ASta nu e bun, am inteles.
2. XboxOne are jocuri mult mai super decat ps4.
Eu pot argumenta ca nu are dreptate. Xbox-ul a fost praf din 2000+ pana acum comparat cu ps-ul in ce priveste exclusivitatile. Ce jocuri de xbox pot concura cu the last of us remastered, uncharted 4 curand, http://www.primagames.com/......s-get-exci ted-about ma rog, is multe.
3.Pe xbox live gold trebuie sa platesti dar ai mai multe beneficii, pe cand pe PSN nu platesti dar contul ti se poate sparge foarte usor.Multor oameni li s-a spart contul si au fost furati foarte multi bani (2011).
Asta e un argument egal cu zero. De ce? Pe psn, platesti, ca si pe xbox live, dar pe psn ghici ce, ai 2 jocuri gratis, unele mai bune, altele nu prea, insa oricu, e ceva fata de xbox live.Si platesti, la ambele. La ps3 nu se platea. Si de securitate, fiecare cu problemele lui. Acum cateva zile si psn si xbox live, de craciun, au fost la pamand. De asta de ce nu spune?
4.Graficile sunt pur si simplu mai dezvoltate, si duce la un fps foarte bun, pentru ore intregi de joc fara probleme de lag.
am explicat mai sus, sa demonstreze el contra, cu argumente reale. Graficile is mai maronii pe xbox :)
Am uitat sa zic mai sus, sdk-ul de la Sony e net superior fata de cel de la xbox.
5.Kinnect-ul pentru xbox este mult mai bun decat senzorul de miscare de pe PlayStation. aici are dreptate, nu contrazic, insa in caz ca nu folosesti asa ceva, nu vad unde e avantajul.
6.Multiplayer mult mai avansat(cum am si zis). Daca dadea si exemple...
7. Xbox vine si cu cateva lucruri, cum ar fi casti.
Asta e cel mai de k.cat argument. Casti, care merg doar la consolele lor, si care daca se strica, pa. La ps4 poti sa iti conectezi cam ce casti vrei, ai si casti oficiale de buna calitate, conectare bluetooth. Plus ca la controller, ai casti de 3.5mm de conectat daca vrei. Adica orice casca de pe piata, de telefon etc.
8. Xbox are comenzi vocale care sunt foarte dezvoltate. adevarat, asta doar daca ai kinect...
9.Controller-ul este MULT mai bun decat cel de la PlayStation.Iti incape in mana perfect.
Partial adevarat. Si cel de la ps4 e foarte ok, depinde de fiecare.

5 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Pai PlayStation 4 e numai pentru jocuri, iar Xbox One e pentru divertisment. Pe xbox one poti sta pe internet, skype etc...Deci depinde de ce vrei sa faci, daca il vrei numai pentru jocuri playstation 4, daca vrei sa mai stai pe net sau alte chestii xbox one. Eu ti-as recomanda Xbox One, pentru ca mi se pare ca are grafica mai buna. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Xbox ca sunt jocuri mai super decat pe ps4

| Alexandr a răspuns:

PlayStation4 pentru ca pe asta il am si e destul de bun (:

| rosi87 a răspuns:

Playstation4 (nu fanboy)!
De aceea este internet sa faci comparatii.
Treci fa comparatii intre XO SI PS4
pe eMAG insa sa nu cumperi de acolo!
Ai sa vezi ca sunt diferente mega mari!

| EddyIsHelping a răspuns:

Pai,eu am un xbox.Iti recomand tot xbox deoarece:
1.Touchscreen-ul de pe ps4 este chiar enervant, si nu mai aduce senzatia aceea de controller original.As alege oricand comenzile vocale de pe XboXOne.
2. XboxOne are jocuri mult mai super decat ps4.
3.Pe xbox live gold trebuie sa platesti dar ai mai multe beneficii, pe cand pe PSN nu platesti dar contul ti se poate sparge foarte usor.Multor oameni li s-a spart contul si au fost furati foarte multi bani (2011).
4.Graficile sunt pur si simplu mai dezvoltate, si duce la un fps foarte bun, pentru ore intregi de joc fara probleme de lag.
5.Kinnect-ul pentru xbox este mult mai bun decat senzorul de miscare de pe PlayStation.
6.Multiplayer mult mai avansat(cum am si zis).
7. Xbox vine si cu cateva lucruri, cum ar fi casti.
8. Xbox are comenzi vocale care sunt foarte dezvoltate.
9.Controller-ul este MULT mai bun decat cel de la PlayStation.Iti incape in mana perfect.
Eu iti recomand xbox one mai mult decat PlayStation4.
Dar poti tine cont si de ce consola au prietenii tai, in caz ca vrei sa te joci multiplayer cu ei.Dar eu recomand decodarea consolei.
Sper ca te-am ajutat, funda? big grin