| Spataru_Doina_1979 a întrebat:

Poate cinbe va sa imi spuna de ce YouTube a pus regula asta Cu trebuie sa ai 4000 ore vizionare si 1000 subs ca sa pozi sa monetarizezi youtubeul?

2 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Poate pentru ca a crescut foarte mult numarul de utilizatori si nu vor sau nu pot sa dea bani la oricine pune cateva clipuri pe site.

| Spataru_Doina_1979 explică (pentru Lioana):

Pai techinc un ad vazut pentru o afacere este un ad vazut, nu conteaza de unde si ce fel de contet pentru unii.

deci pentru mine nu face nici un sens.

like poate sa imi dea adu-l de la un mucos cu un vidoe si un abonat

am auzit ca cica "ajuta comunitatea de youtuberi rai" dar nu inteleg cum merge