| anonim_4396 a întrebat:

Salut!

Oare de ce videoclipurile încărcate pe canalul meu de Youtube rulează reclame chiar dacă încă nu sunt eligibil pentru generarea de bani?

Pe Youtube trebuie să ai 1000 de abonați și minim 4000 de ore de vizionare ca să poți să îți activezi monetizarea.

Eu 1000 de abonați am dar nu am orele, deci încă nu sunt eligibil.

Oare care e faza?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Faza e că e canalul lor, iar nu al tău. Ei au voie să ruleze pe canalul tău și te plătesc doar în condițiile impuse de ei. Asta e faza.