| Myr3ll1994 a întrebat:

Poate sa imi explice si mie cineva ca nu mai inteleg nimic: deci astea sunt componentele pc-ului meu: ati radeon 7000 ve family 64 mb, 1 gb ddr ram, AMD Athlon XP 2000+ 1, 66 Ghz. problema este ca am un joc care imi sacadeza foarte urat (gta san andreas) m-am uitat pe net si am componentele necesare pentru a juca acest joc (cerintele minime). Dar tot nu inteleg de ce imi sacadeaza am dat toate detalile pe low si rezolutia 640x480 si tot imi sacadeaza. imi sacadeaza chiar si gta vice city care ar trebuie sa mearga fara problema dar nu merge nici el. deci poate cineva sa imi explice de ce imi sacadeaza chiar daca am componentele necesare?

7 răspunsuri:
| Dannyjj a răspuns:

Poate ca ai virusi, sau windowsu instalat de mult, sau iti zic ca problema poate sa apara de la placa video, este mult prea mica (ati radeon de 64 mb) si procesoru este foarte slab pentru gta san andreas (AMD 1. 66 Ghz chiar daca ai dual core la el). Poate nu ai instalat driverele pentru calculator. Vezi sa ai instalat directX ultima versiune;) il poti descarca de aici:
http://www.microsoft.com/games/en-US/aboutGFW/pages/directx.aspx
cand te joci inchide celelalte programe.

| Alien a răspuns:

Procesorul slab si memoria ram mica!

| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Ai nevoie de upgrade. Placa video e prea slaba pentru joc, asta e cea mai mare problema. Pe procesoare AMD te poti baza stai linistit.

| laurentiu a răspuns:

Cred ca e de la ghz il ai cam puturos si din asta eu am 2. 41ghz si san andreasul mi se misca perfect numai la rezolutie mica, la una mai mare se misca in reluare...
da la tine de de placa video ewinking
bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Placa video e slaba sau... ai un driver video foarte vechi.
schimba driverul video, sau schimba placa video

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Placa video e slaba sau... ai un driver video foarte vechi.

| LetalShot a răspuns:

Ia-ti antivirus co sa ti mearga mai usor jocurile ca eu am gta san andreas simi merge foarte bine ca am instalat 3 antivirusuri:norton, registry reviver si nod32