| Crisan_Sergiu_1998 a întrebat:

Pot afla IP unei persoane stiind doar id de mess?

1 răspuns:
| Violente a răspuns:

Din cate știu eu NU, dar unii care se cred hackeri au bolborosit ceva de genu`, cum că te poți ajuta de CMD și de clasa de IP a "victimei", pentru asta ai nevoie să îi știi provideorul de internet si bineînțeles, clasa de IP.

Oricum, în anii mei IT nu am găsit o astfel de soluție dar nici nu mi-am bătut capul cu așa ceva. De ce? Deoarece este o posibilitate de 1 la 1000 avand in vedere ca id-ul de messenger se poate loga pe multe calculatoare.