| ClaudiuEly a întrebat:

Pot construi un convertor cu un transformator cu 4 fire? Pe Youtube am vazut tutoriale numai cu transformatoare cu 5 fire. Daca da imi explicati cum sau un tutorial ceva

Răspuns Câştigător
| xcamaradx a răspuns:

laughing tare.transformatoarele sunt de mai multe feluri. 4fire e un transformator probalit cu 2 intrari si 2 iesiri.aici sunt niste tensiuni nominale, niste puteri si o inductie.Problema e vasta, trebuie sa citesti niste carti, sau sa consulti un specialist.

1 răspuns:
| Gabryel1202 a răspuns:

Nu se poate decat cu 5fire
De aia. Ai in linkhttps://m.youtube.com/watch?v=lZ0bhRPpW_c