| christina94 a întrebat:

Pot descarca aplicatii si jocuri (pentru o tableta) de pe pc, si sa le transfer prin cablu de date pe tableta? Funda. mersi

1 răspuns:
| R11z a răspuns:

Bine inteles. Daca ai Android, va aparea o imagine cu un Android cu o mana de USB. Dedesubt scrie Conectare sau ceva asemanator. Apesi acolo, si iti va aparea in My Computer dispozitivul. Iti muti jocurile in format apk in folderu ala si gata. Ai grija ca dupa ce le bagi in tableta trebuie sa te duci in fisierele mele si instalezi jocurile. Mai e o varianta. Daca ai wi-fi pe tableta, intri de pe calculator pe site-ul Google Play, te conectezi, si dai instalare si astepti sa se descarce pe tableta. Mai e inca o varianta prin cablu de date. Instalezi Kies Air pe calculator, si pe tableta daca nu e descarcat iar prin intermediul acestei aplicatii trimiti jocurile pe tableta.