| Sachabella a întrebat:

Pot muta un joc în partiția D? Am mai mult spatiu acolo și jocul e destul de mare mai ales că trebuie să mai descarc ceva pe lângă.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Nu poti.
Intai trebuie sa-l dezinstalezi, dupa care sa-l instalezi pe D:, intr-un folder creat pentru el.

Doar acele programe se pot muta de la un loc la celalalt, care sunt portabile (nu trebuie instalate pe calculator, doar copiate intr-un loc).

| Sachabella explică (pentru Bula):

Trebuie instalat un launcher și pe acela am reușit să-l mut in partiția D și am intrat în launcher să pun și jocul tot acolo însă nu a mers tot în C se descarcă

| Bula a răspuns (pentru Sachabella):

Adevarat, o parte se va instala oricum pe C: din joc, dar daca esti atent la instalare, atunci majoritatea poti instala unde vrei (chiar si pa RAM_disk virtual).

| Sachabella explică (pentru Bula):

Nu mă lasă, orice aș face tot jocul se instalează pe C, îmi spune că-l pot muta apoi când vreau să mă uit să-i văd locația mi-l arată în C și dacă îl schimb după trebuie să-l reinstalez.
Chiar n-am ce să-i fac?

| Bula a răspuns (pentru Sachabella):

Simpla instalare de windows sau un program /joc NU inseamna neaparat si cunostinte suficiente in domeniul calculatoarelor!
Pentru a face asemenea mutari masive de fisiere (cand jocul nu-ti da optiune directa) trebuie sa ai cunostinte si experienta multa la calculatoare. Doar incercarile atente te pot invata, fiindca la fiecare joc si versiune solutiile pot diferi.
Ideea este ca, locatia fisierelor folosite sunt inscrise in registre si in fisiere de configurare. Locatiile le face programul implicit, dar se pot modifica ulterior manual (daca te pricepi).

| Sachabella explică (pentru Bula):

Mersi,acum am reușit să rezolv

11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://bit.ly/2CSB34K Vezi ca este si un video acolo (dupa explicatii scrise)!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://bit.ly/2P4t2Rq Scuze! Uite si pentru alte Windows-uri.

| Wr3nch a răspuns:

Numele jocului?

| Lioana a răspuns:

Ai putea sa il dezinstalezi de pe partitia C si apoi sa-l instalezi pe partitia D.

| NorNegru a răspuns:

Salut! Da, poți liniștit. Baftă!

| Blekz a răspuns:

Il dezinstalezi si il instalezi in D