| RM_ArmanduTzzu_1992 a întrebat:

Pot pune o placa video nVIDIA gt210 si amd athlon II x2 250 pe placa de baza FUJITSU SIEMENS D2461-A1.

Vreau macar sa stiu daca pot pune o placa video cu pci-e 2.0 x16 pe un suport pci-e 1.1 x16

Cine raspunde funda! MUTLUMESC! 1

Răspuns Câştigător
| CPAElites a răspuns:

Da duce cu rezolutia 800 x 600 cu toate setarile pe minim dabia scoate 16 fps-uri! Te pisi pe ea AMD Radeon HD 5450 E putin mai performanta si costa 140 lei
Da ma iti merge pe pci-e 1.1

6 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Da este compatibila!
Pentru ce vei folosi placa video?
Care este bugetul tau maxim?

| RM_ArmanduTzzu_1992 explică (pentru CPAElites):

Vreau sa folosesc placa video sa imi mearga mai binisor jocurile. Eu acum am un ati radeon x1300/1550 si nu ma cam multumesc cu ea.
De asta vreau sa o schimb.Eu doar vreau sa imi spui (daca stii ) daca merge placa video nVIDIA gt210 pe placa de baza FUJITSU SIEMENS D2461-A1 sau macar daca merge sa pui o placa video cu pci-e 2.0 pe suport pci-e 1.1.

| CPAElites a răspuns (pentru RM_ArmanduTzzu_1992):

Man "gt210" e mai slaba decat "ati radeon x1300/1550"
Nu ai spus care este bugetul tau maxim!
Acel " gt210" nu e pentru jocuri! Dabia duce gta san andreas

| CPAElites a răspuns (pentru RM_ArmanduTzzu_1992):

Uite ceva ok!
http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/

Uita-te la acest videoclip si iti vei da seama de ce iti recomand placa asta cu memorie gddr5 si cu latimea de banda 128 niti! : https://www.youtube.com/watch?v=fBG0ksobImI

| RM_ArmanduTzzu_1992 explică (pentru CPAElites):

Uita-te pe youtube ca acel gt210 duce si gta 5 mai ales daca ai si un procesor bun.

| RM_ArmanduTzzu_1992 explică (pentru CPAElites):

Da merge pe pci-e 1.1?

| CPAElites a răspuns (pentru RM_ArmanduTzzu_1992):

Da duce cu rezolutia 800 x 600 cu toate setarile pe minim dabia scoate 16 fps-uri! Te pisi pe ea AMD Radeon HD 5450 E putin mai performanta si costa 140 lei
Da ma iti merge pe pci-e 1.1