| catalin17mai a întrebat:

Pot pune un procesor cu soket AM3 pe o placa de baza cu AM3+, si daca da trebuie sa iau cooler pentru AM3 sau AM3+? Sau nu conteaza?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Se poate, că de regulă soket-urile Am sunt cam standard, adică poți pune de exemplu procesor cu soket AM3 în soket de AM2 sau Am2+.Cu cooler-ul e bine(dacă procesorul nu vine cu unul deja) este bine să fie același cu tipul procesorului, la fel și radiatorul, că trebuie și radiator nu numai cooler.Succes