| anonim_4396 a întrebat:

Pot sa aflu cumva rezolutia monitorului? S-a schimbat cand am iesit dintr-un joc si s-au marit toate iar acum nu o mai nimeresc pe cea buna. In manualele de la calculator nu scrie.

7 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pentru a schimba rezolutia monitorului sau pentru modificarea calitatii culorii: pe desktop, click dreapta intr-un spatiu liber (nu pe un icon) si selectati Settings.
Rezolutia poate fi modificata din campul Screen Resolution, iar calitatea culorii din campul Color qualitytongueentru confirmarea modificarii, click pe butonul OK.

| Daniel123 a răspuns:

Click dreapta oriunde pe desktop->proprietati->setings->setings->cauti o casuta unde scrie rezolutie ecran, screen resolution si o dai de prefrabil 124X768 asta daca ai un sitem modest daca ai un sistem de ultima genratie il poti da la maxim. Atat succes!

| Daniel123 a răspuns:

Poţi sa imi dai funda te rog? Am raspuns primul!

| bogdan74688 a răspuns:

Click dreapta pe desktop, proprietati, si cred ca din cele de sus, e ultima - Rezolution, cred... eu am win7

| flavya a răspuns:

Da click la maus in dreapta, apoi la proprietati, apoi Settings si setezi de unde scrie Less! Marimea tio arata in ecranul acela de sus!
Sper ca te-am ajutat!
FUNDA! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu de unde se poate regla dar nu stiu care e cea normala.nu o nimeresc nicicum...

| alin4096 a răspuns:

Daca ai windows xp, dai click dreapta pe desktop, proprietati si dupa aia screen resolution (recomandabil ar fi 1024/768)! Daca ai w7, dai click dreapta pe desktop ---- screen resolution si alegi de acolo cat vrei!