| Draghici_Alex_1997 a întrebat:

Pot sa conectez sunetul din Home cinema(DVD) la un Blu-ray player
Precizez ca amandoua au Audio digital(optica)
Eu vreau ca sunteul sa se auda din Home Cinema iar imaginea din blu-ray cu HDMI dus la TV

1 răspuns:
| stlucian a răspuns:

Sigur ca se poate! Dar ai nevoie de ceva cabluri RCA intre home cinema si blu-ray! Daca vrei prin fibra optica (nu prea cred ca functioneaza asta fiind de obicei pentru reclama) poti folosi http://www.emag.ro/......EW977BBBM/ Asta nu o sa afecteze imaginea HDMI iar pentru 5.1 foloseste setarile din home. Pentru mai multe informatii cauta-ma. PS: sa stii ca as dori modelul aparatelor tale (firma/model) ca sa fiu sigur!