| MariusMarius96 a întrebat:

Pot sa imprim ceva pe un card de plastic cu o imprimanta normala?

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

In principiu nu poti sa faci asta deoarece cerneala nu este aditiva.

E o cerneala (tus) chior.

In plus depinde de grosimea cardului de plastic. Pentru ca imprimantele sunt construite sa printeze pana la o anumita dimensiune a mediului de printare.

Ca solutii, daca tii neaparat sa faci tu asta, incearca sa tiparesti pe o folie de plastic (sunt din acelea de retroproiector) si apoi cu o folie adeziva sa o lipesti de plastic.

Mai exista si folii autoadezive, de plastic transparent. Ai mai putea tiparii pe ea.

| valentinp02 a răspuns:

Nu se poate. Poti strica cartusele, sau daca reusesti se va sterge. Poti reusi doar daca imbraci cardul in coala.