| anonim_4396 a întrebat:

Pot sa incarc Kindle Paperwhite cu un incarcator obisnuit de Samsung sau Alcatel? Ca nu pot sa stau sa il pun la laptop mereu...

5 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Poti incarca linistit cu un incarcator de telefon. Recomandarea mea ar fi sa fie unul in jur de 1A. Unele dispozitive testate de mine daca le incarcam cu incarcatoare mari (2A, 2.5A) aveau tendinta sa "haleasca" cam mult si se incalzea bateria.

| alex15ccc a răspuns:

Si eu am kindel si l-am incarcat cu multe incarcatoare, in principal nu ar trebui sa depaseasca 2 ma, ca sa nu se suprasolicite bateria.

| Bondarel99 a răspuns (pentru alex15ccc):

Dar nu e periculos sau ceva de genul?

| alex15ccc a răspuns (pentru Bondarel99):

Nu, nu are ce sa se intample, kindel-ul are nevoie de acelasi amperaj ca si un telefon (5 V SI 1-2mA), deci un orice incarcator clasic de telefon este ok

| lilianaadelina a răspuns:

Da,poti