| andrelia a întrebat:

Pot sa intru pe internet de pe Wii cu o conexiune prin cablu? Ca eu stiam ca e functie de wireless, dar nu stiu daca se poate si prina cablu.

Răspuns Câştigător
| 1Criss1 a răspuns:

Da, poti: intai bagi cablul ethernet (al meu are mufa), apoi intra in setari si gaseste "network connections" (sau ceva in genul asta se numeste) pentru a gasi conexiunea ta. Nu-mi pot aminti acum exact care sunt pasii daca n-am meniul in fata, dar n-ar trebui sa-ti fie greu sa umbli prin el... Apoi verifica daca merge! Succes!

3 răspunsuri:
| catalinten a răspuns:

Wii-ul nu are o iesire UTP ( pentru retea pe cablu).
Pe de alta parte exista adaptoare USB-LAN care iti permit sa te legi prin cablu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da poti si prin cablu folosind wii lan adapter. trebiuie sa-l cumperi e in jur de 100 lei

| Marcel_911 a răspuns:

Cred ca trebuie intai sa cumperi un adaptor de LAN – cel pentru Nintendo cred ca se potriveste. Apoi procedezi ca la calculator. Uite aici niste instructiuni http://www.ehow.com/how_4712041_set-up-wii-internet-connection.html