| Liiiax99 a întrebat:

Primesc o eroare cand aprind laptopul:
Media test failure, check cable.
Exiting sis191 pxe bootrom.

Din cauza unuia can mi-a DAT in program total depasit de situatie. (Intrebarea mea anterioara)

Ce pot sa fac sa mearga din nou? Am incercat sa schimb boot device-ul de la F11 dar degeaba.

Funda.

2 răspunsuri:
| JohnyMoga a răspuns:

Primul lucru u trebuie să faceți este să mergeți la configurare și verificați dacă laptop-ul este citirea hard disk-ul sau nu. Daca laptop nu este citirea hard disk atunci înseamnă că hard disk sa prăbușit mașina puteți face, de asemenea, un alt lucru pe care poți du-te la Dell Diagnostics prezente în laptop-ul.Run o scanare completă și a vedea codul de eroare, în cazul în care 1048 de atunci că este o confirmare a unui accident de hard-disk.
În cazul în care este dovedit de mai sus două etape in care hard disk-ul sa prăbușit e nevoie să-l înlocuiască cu unul nou.