| Flavius90 a întrebat:

PRIMU ARE FUNDA

Ce parere aveti de placa asta video ATI RADEON X700-X500 ce puteti sa imi ziceti desper ea. ce jocuri merg pe ea

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E destul de buna. cred ca itimerg jocurile dr anul asta si poate si de anul' viitor iti recomand insa o placa video pe 256 de biti chiar daca are mai putina memorie... bitii sunt aproape totul la o placa videowinking Si inca ceva : ATI RULES... NVIDIA sucks (sorry expresia da asa e ) laughing

4 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Ma tem ca user-ul AMD are dreptate partial. Dar eu cred ca cel mai bine ar fi sa nu te alegi cu aceasta placa video.(mergand pe ideea ca vrei s-o cumperi). In ziua de azi e prea veche. Are vreo 5 ani vechime. Cauta seria 4XXX sau 5XXX de la ATi. Si daca poti macar la seria 4xxx sa achizitionezi o placa cu banda de memorie de 256 biti, cum zicea si AMD. Sunt mai scumpe, dar ai si performanta/calitate mult ridicata in jocuri.

Acum sa-ti zic cam ce jocuri merg pe ea...pai e cam slabuta pentru. jocurile din ziua de azi. Instaleaza Java Runtime, daca nu-l ai deja instalat. Apoi intra pe site-ul http://canyourunit.com

Acolo alegi din lista aia o groaza de jocuri, in felul asta vei avea o idee ce jocuri merg si care nu merg.

| belltech a răspuns:

X700 e veche si busul memoriei e pe 128 biti, ia ceva mai modern, cel putin seria 2xxx/3xxx de la ati sau 7800/7900 nvidia sau mai recente. pentru rezolutii mari, peste 10280x1024 ai nevoie de ceva puternic. X700 e cam veche, incearca ebay

| Flavius90 explică:

Va multumesc.Cum am spus si mai sus primul are fundita.Deci AMD esti castigator. Le multumesc foarte mult si celorlalti. Dar din pacate eu am deja placa aceasta video dar credeam ca e de la vreun driver si de aceea nu imi merg jocurile.Multumescbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Beltech. eu nu ii recomand ebay... poti lua fff usor teapa... eu am luat teapa de acolo! desi m-a costat doar 10$ m-am invatat minte