| anonim_4396 a întrebat:

Primul om care a zburat cu un aeroplan inventat de el insusi este?

Răspuns Câştigător
| Kanghu a răspuns:

Fratii Wright

Ce te ofensezi in asemenea hal?

9 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Probabil ca leonardo davinci!
...el a creat prima schita a unui aeroplan! dar nu bag mana in foc ca a si zburat cu el!

Apache
| Apache a răspuns:

.pai atunci zii...

Apache
| Apache a răspuns:

@razvanflorea
nu vorbi in numele la toti!
...cei drept cam 99 % din TPU este asa...dar mai sunt si 1% oameni cu care poti vorbi ceva!
...nu stiam raspunsul la intrebare...dar nu cred ca este chiar o rusine!
...totusi m-ai facut curios...o sa caut.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se vede ca "nu" stiti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Studiati "3000 de intrebari si raspunsuri de cultura generala" Editura Niculescu pentru a afla.Voi stiti sa puneti numai intrebari ca "De unde e cantaretul ala incult matyas" si prezervative.Asta e Romania, tara plina de oameni care sunt asa cum sunt.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Astia sunt romanii, asa e si tara cum sunt oamenii

| James_2956 a răspuns:

Traian Vuia(cred)

| Amedeea_8811 a răspuns:

Vlaicu?

| vasy90mit a răspuns:

Henry coanda