| XxAlexandruxX a întrebat:

Primul telefon cu touchscreen a fost Samsung si Iphone-ul a copiat touchscreen-ul de la Samsung iar acum Iphone-ul are tupeu sa spuna ca acel Galaxy S nou seama cu Iphone 3 Nesimtitii Nu? Si din cauza lor acum nu se mai cormecializeaza in Europa!

7 răspunsuri:
| CapitanuSemafor a răspuns:

Primul telefon cu Touchscreen a fost IBM in 1993 si nu ai pus o intrebare proprizisa, doar te plangi...

| BomboaneDeCiocolata a răspuns:

Şi ce? laughing iPhone rămâne cel mai şmecher telefon.

| SimpluGabi a răspuns:

Primul telefon cu touchscreen a fost iphone NU SAMSUNG. Pe vremea cand toate telefoanele aveau tastatura Apple a scos iPhone 2g! Samsung pe atunci nici nu stiau de touchscreen! Probabil ca daca Steve Jobs nu era si astazi am fi avut casetofon si caramizi de telefoane. Samsung sa mai steie in banca lor cu android pentru ca e un sistem de operare FURAT!

| ȘefuLaValută a răspuns:

Primul telefon touchscreen a fost IBM. Apoi a urmat LG Prada si dupa aceea a venit iPhone 2G.Nu dupa mult timp a venit si Samsung cu un telefon touch.Mai informati-va si voi inainte sa postati comentarii aiurea.

| Dobrinx a răspuns (pentru SimpluGabi):

In locul tau as sterge comentariul. Habar nu ai ca ideea de telefon cu touchscreen (excludem telefonul din 93 IBM) a fost introdusa de NOKIA si furata de celelalte companii. Inca de pe vremea cand nu se auzise de asa ceva, Nokia avea deja conceput acest telefon, dar nu au preluat startul pe motiv ca aveau multe vanzari la acea vreme. Mai documenteaza-tewinking

| m4d4l1nn a răspuns (pentru BomboaneDeCiocolata):

Să mori tu am P9 Life și e de două ori mai bun decât iPhone

| Ambemve a răspuns:

Ca să știi primul telefon cu touchscreen este un telefon fix din anul 1993laughing iar apoi când toate firmele făceau telefoane cu taste Apple a scos iphone 2G și cam toate firmele de telefoane copiază Apple