| Seby80 a întrebat:

Procesorul Video Sapphire AMD Radeon HD5570, 2048MB, DDR3, 128bit, HDMI, DVI, CrossfireX, PCI-E(A) este mai bun sau mai slab decat Gainward nVidia GeForce GTS450, 2048MB, GDDR3, 128bits, HDMI, DVI-I, PCI-E(B). Care este mai mult pentru gameri? si cu o putere mai buna! Dau funda!

Raspuns (A) sau (B) + detalii!

4 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Eu zic sa te indrepti spe o blaca video cu 256 de biti si gddr5, e mai bun decat ce ai ales acolo...jocurile actuale nu folosesc mai mult de 1 gb de memorie

| ROB3RT89 a răspuns:

Ultimu(gts)o sa ai cu peste 8-9 fps-uri in jocuri! Daca as face o mica modificare, si anume o placa video gtx(256)biti ar fi mai mult decat excelent:)Uite placa asta am avut-o si eu, si te asigur ca isi merita toti bani si in jocuri nu iti vor scadea fps-urile sub 40!=>http://www.pcgarage.ro/......5-256-bit/

| KodrutZ a răspuns:

La banii astia, GTS450 merita fara nici o indoiala, fiind cu mult peste HD5570. O alternativa interesanta la 5570, cu un pret foarte competitiv, e http://www.emag.ro/......68-31-20G. P.S. Placile din gama asta de pret cu 2 GB de memorie sint bani aruncati. Vezi sa gasesti o varianta de GTS450 cu DDR5, chiar daca are 512MB sau 1GB memorie. In alta ordine de idei, HD5670 consuma aproape de 2 ori mai putin curent decit GTS450, si cum nu e de 2 ori mai lenta sub nici o forma, e chiar o idee foarte buna.

| VonStauffenberg a răspuns:

Uni spun ca Radeon sunt mai bune decat nvidea, iar alti spun ca nvidea sunt mai bune.Eu spun ca sunt bune amandoua numai Gainward nVidia GeForce e mai buna in cazul jocurilor, dar nici AMD Radeon HD5570 nu este de lepadat pentru ca este asemanatoare cu Gainward nVidia GeForce GTS450. funda