| anonim_4396 a întrebat:

Puteti sa imi dati detalii despre consola Playstation 2? Eu mai am un Nintendo Wii, pot sa am ambele console la acelasi televizor LCD? Si are nevoie de modare ca sa joc jocuri descarcate? Si ce memory card foloseste?

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

1.Recomand playstation 3 + modare cu stick, ps2 deja este destul de vechi si nu prea mai apar jocuri pentru el.
2. Din cate stiu ps2 se conecteaza prin hdmi
3.Foloseste un card special : http://images5.okr.ro/......00_700.jpg

| CapitanuSemafor a răspuns:

Un LCD in mod normal are 2 mufe de scart si 1 sau 2 de HDMI, asa ca poti sa pui 3 console in acelasi timp, atata timp cat schimbi modul de afisare al TV-ului. Dar nu iti lua un PS2, este prea vechi, nu se merita deloc. Si eu am un Wii dar in rest folosesc un PC cu controler de Xbox si nu investesc intr-o consola, doar in PC-ul ala big grin

| cățelușa56 a răspuns:

Pai nu stiu decat ca poti sal pui la acelasi televizor si foloseste orice tip de memory card