| AnOnImUl321123 a întrebat:

Raspundeti repede si detaliat va rog.
Cum fac sa imi mearga mai usor netu? Am descarcat un program numit speed download mac dar nu stiu sa il folosesc. am gasit programul uitandu-ma pe TPU la alte intrebari dar nu spunea si cum se foloseste. Nici youtune-ul nu merge bine. trebuie sa stau 10 minute ca sa ma uit la un videoclip care tine doar 3 minute. Apropo, am laptop sau mai bine zis notebook si e Toshiba. Ce programe imi trebuie sau ce sa fac ca sa mearga usor? Pot reinstala windows-ul? Nu am loc pentru CD, doar de stick. Ce sa fac? Nici jocurile nu merg bine. se vede totul in reluare. Va rog ajutati-ma!
FUNDA

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Funda lui miTzuliK93.Asta voiam sa zic si eu.

| miTzuliK93 a răspuns:

Cand ai zis treaba cu jocurile totul a devenit lucid: laptop-ul tau are nevoie de o noua reinstalare a sistemului de operare. Ai multi virusi, asta e cauza.

Si nu exista "cum fac sa mearga mai usor netul". Niciun program de pe lumea asta nu iti poate mari viteza de internet. Singura metoda prin care ai putea face asta e sa-ti schimbi abonamentul de la ISP, achizionandu-ti unul mai bun, cu un trafic mai mare.

Daca vrei sa instalezi windows si nu ai loc de CD, atunci se poate si cu un stick. Acest stick vine facut bootabil, bagat in USB, restart la laptop, bootezi, si de acolo totul e uzual. Ca sa stii cu poti face un stick bootabil uita-te pe google. Sunt nspe mii de tutoriale, unele chiar in romana. tongue

| Băă_Cristi_1992 a răspuns:

Dai Restart sau Refresh De mai Multe ori sau daca nu merge reinstaleaza windows-ul si curata din virusi