| andrei755 a întrebat:

Recent mi-am cumparat un mouse Redragon Pegasus. Cand joc cs:go sunt nevoit sa trag rapid de mouse pentru a ma intoarce 180°, iar acest mouse efectiv se blocheaza, nu mai percepe nici un fel de miscare pentru o fractiune de secunda daca l-am miscat prea brusc. In rest e super precis. Pana acum am avut diverse mouseuri cu care puteam face asta fara pic de problema. Nici nu stiu daca m-am exprimat bine si daca ati inteles insa as vrea sa stiu daca problema vine de la mouse sau de la vreo anumita setare. Am si driverul de la mouse instalat insa de acolo n-am gasit sa fie ceva in legatura cu asta.

1 răspuns:
| mahupetrisor a răspuns:

Avand in vedere ca alte mouse-uri ai functionat fara probleme, e clar problema mouse-ului curent. Asa sunt mouse-urile, fragile, necesita schimbarea lor in continuu