| St3listu96 a întrebat:

Recent mi-am upgradat versiunea de android de la 2.3.6 la 4.3... Intrebarea este de ce imi apare de multe ori ecran alb? Mentionez ca am Samsung Galaxy Mini 2 (GT-6500D)

Răspuns Câştigător
| gabriel6426 a răspuns:

Pentru ca versiunea pe care ai instalato tu e mult prea avansata pentru telefonul tau si solicita mult prea mult procesorul. si din aceasta cauza se face ecranul alb. incearca un upgrade compatibil pentru telefonul tau, incearca si o versiune mai veche spre exemplu versiunea 3.6. mult noroc

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Probabil softul instalat nu este suportat cum trebuie de hardware-ul telefonului.Nu tot ce e nou e și bun sau mai bine zis compatibil cu orice.Succes

| Cooooooooooooooooooooooooooool a răspuns:

Compatibilitate scazuta

Daca nu ai ramas la versiunea din fabrica...