| anonim_4396 a întrebat:

Recomandați-mi un program de editat videoclipuri dar preferabil fără Movie Maker.
Mersi!

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Camtasia Studio, Corel Video Studio, Pinacle Studio, Adobe Premiere, Sony Vegas, Magix Movie Edit Pro.

Sunt foarte multe programe de editat video-uri, unele mai complexe decat altele.

| OnuOnulică a răspuns (pentru Intruder19):

Mersi. Sunt câteva care chiar nu am auzit de ele...mă voi uita la tutoriale pe youtube happy

12 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Un sfat mai bun e asa: alege ceva bun, gen vegas sau Adobe premiere si invata-l pana la capat. Decat sa schimbi 100 programe si nici unul stiut cum trebuie.

Răspuns utilizator avertizat
| alexandrualind a răspuns:

Eu il folosesc si stiu cum e."corel video studio pro x8".

| JetBlueJet a răspuns:

Anunta-ma si pe mine cand gasesti happy Ca si eu am nevoie

| OnuOnulică a răspuns (pentru JetBlueJet):

Îmi place că tot eu pun întrebare și tot eu încerc să ajut laughing
În fine, îți recomand VideoPad...eu l-am folosit aproape 1 an și am fost mulțumit de el dar acum vreau să încerc alt program.

| PogChamp a răspuns:

Eu obisnuiam sa folosesc Sony Vegas pentru editare si VirtualDub pentru conversie, dar asta era acum vreo 5 ani, probabil au aparut alte editoare mai bune. Adobe after effects mai era bun pentru efecte 3d.

| Laur47 a răspuns:

Camtasia Studio 8. Si eu il folosesc; e foarte bun si usor de utilizat.

| costi672000 a răspuns:

Uite un program care costa 149$ dar aici e moca cu licenta originala nu stiu insa ce poate face si daca iti este de folos. http://sharewareonsale.com/s/fxhome-hitfilm-express-sale

| OnuOnulică a răspuns (pentru costi672000):

Mulțumesc pentru răspuns nea costi, mă bucur că ați revenit pe site.