| anonim112an a întrebat:

Repede, va rog daca puteti sa-mi spuneti cateva aplicatii marfa pentru android care necesita ROOT.

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Root app delete (poti sterge aplicatii de sistem care in mod normal nu se pot face, poti dezactiva aplicatii), rom manager (faci modificari la ROM, faci back-up, instalezi ROM-uri noi etc.), titanium backup (faci back-up la aplicatii cu tot cu setari si datele lor, integrezi aplicatiile in ROM, faci aplicatiile de sistem normale etc.).
foloseste cu grija programele, poti sa iti strici ROM-ul si nu te ajuta deloc daca vrei sa faci telefonul cu setarile din fabrica pentru ca tu modifici setarile din fabrica (firmware-ul, ROM-ul, soft-ul telefonului sau cum vrei tu sa ii spui) si singura solutie ar fi sa reinstalezi ROM-ul de la 0.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SuperSu,Root Explorer, Titanium Backup, Xposed Installer, Greenify, Droid Wall, SetCpu.