| Ercjiaai a întrebat:

Revin cu o intrebare.
Ce parere aveti despre acest PC?
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1193105/
Ce ati schimba la el?

Răspuns Câştigător
| Bogdy2k a răspuns:

Salut!

Iti pot oferi niste sfaturi.

1. In primul rand ai ales o placa de baza ieftina, trebuie sa iei in considerare ca pentru tine desi pare irelevanta, adica multi cred ca ea ajuta doar "ca sa pui componentele pe ea". Nu pot sa ii contrazic, da asa este pui componentele pe ea, dar ea este "crierul" intregului calculator, ea transporta toate informatiile. Iti recomand ceva mai puternic daca iti permite bugetul.
2. SSHD - OK, In timp iti poti cumpara un SSD pentru a pune macar Windows-ul pe el.
3. Placa video, iti recomand pe 256 bit, desi nu e seria noua cum ai pus tu, dar iti pot garanta ca va trage mult mai mult si in timp mai indelungat ca cea aleasa de tine. Spre ex: http://www.pcgarage.ro/......5-256-bit/
4. Carcasa cel putin mie mi nu mi se pare o investitie buna cel putin pentru moment, mai bine iei ceva la 100 lei si restul de 2 bagi in altceva dar daca vrei mai mult design e ok, fiecare cu gusturile lui. Sursa are un pre decent pentru ce ofera, e ok si este mai mult decat suficienta iar procesorul de asemenea.

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Hard disc-ul și sursa.
700W îs cam prea mult pentru ce ai, la care se adaugă și faptul ca arunci banii pe fereastră pe brand pe când poți lua o sursă fortron de 550W, care e cu un pic peste Zalman-ul ăla
Hard disc-ul.Nu te lăsa nici o dată momit că e SSHD.De regulă dacă vrei stabilitate nu iei hibride, la care se adaugă faptul ca Seagate-ul ăla e hdd office de vb aia unică folosință nu de gaming.Pentru gaming recomand Western digital caviar black sau purpule sau dacă ai bani orientează-te spre Hitachi Deskstar.Asta n-au moarte.Succes

| VladyXR a răspuns:

Pentru ce sursa de 700? ...anyway nu pot edita wishlist, schimba sursa cu asta
http://www.pcgarage.ro/surse/seasonic/s12ii-520-bronze-520w/

| gheorghe69 a răspuns:

Eu zic sa nu iei de la pc garage. prea scumpi, prea nesimtiti.
sursa nu merita. ai putea sa pui o placa de baza cu un chipset mai ok.

| Ionescu_Alexandru_1997 a răspuns:

Nu as schimba nimic la el!