| AndreeaLove10 a întrebat:

Rog seriozitate.Am o tableta de la Asus.In timp ce se juca fratemiu pe ea ii se stinsa dintr-o data ecranul.Am incercat si cu incarcatorul si nu merge.Ce pot face? Si ce s-ar fi putut intampla?

3 răspunsuri:
| RedBull69 a răspuns:

Uite urmaresti pasii acestia.
1. Daca e sparta nu are rost sa o mai faci pentru ca reparatia e destul de scumpa si eu am avut o tableta de la serioux si era ora cam 12, 1 noaptea si era pe fotoliu si cand mam asezat nu am vazuta si am spart touchscreenul iar reparatia era 150 de lei.
2. Daca e ecranul doar negru si mai ai garantie la ea o poti duce la un service gsm. ( am avut un Nokia asa 201 si l-am scapat pe jos ecranul nu era spart era doar negru aveam inca garantie la el si nu li la reparat mi-au trimit altul NOU!

| Emre_Rafael_1985 a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie si trebuie sa o lasi cateva zile pana apare ca n-are baterie si dupa va merge.

| Robin32 a răspuns:

Daca are garantie poti sa o duci la service.