| erks a întrebat:

S-a intamplat din greseala sa scap un iPod touch pe jos si s-a spart ecranul dar touchul merge la fel si nu se bruiaza imaginea desi ecranul e facut bucatele.Se poate inlocui?

3 răspunsuri:
| solumaam a răspuns:

Nu ai specificat ce model de ipod ai ....pentru 1G, 2G, 3G se poate schimba separat si daca ai indemanare si sculele necesare gasesti o gramada de tutoriale... daca este 4G va trebui sa schimbi display-ul cu tot cu touch pentru ca vin lipite din fabrica exact ca la iphone 2G.
Daca nu ai rezolvat pana acum ma poti contacta aici si te ajut!

| popescu400 a răspuns:

1) Cum de l-ai putut scapa din greseaza asa de rau incat s-a spart ecranu thinking

2) Da se poate inlocuii

| iulicika1414 a răspuns:

Se poate, dar acolo de unde l-ai cumparat pentru ca 1) ei pot avea marimea ecranului, 2)poate sa fie ceva de la senzor ce doar la ei se poate gasi, dar cum spui ca merge doar ecranul are defecte, poate sa t-il schimbe happy succese... sper sa poti