| AdiMihai25 a întrebat:

S.O.S

Pentru cunoscatorii de laptopuri.
As vrea sa achizitionez un laptop in care sa fie axat mai mult pe gaming.
Ce ziceti de firma,,msi, Laptop Gaming MSI GF63 8SC este bun?, (detine următoarele capacitati Intel® Core™ i7-8750H pana la 4. 1GHz, 15.6" Full HD, 8GB, SSD 256GB, NVIDIA GeForce® GTX 1650 4GB, Free Dos

Isi merita banii?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

NU lua msi!

| drumenas a răspuns:

Pentru gaming, iti recomand un Dell Alienware M5. Eu detin asa ceva si sunt foarte multumit de el.

Totusi, a folosi un laptop pentru gaming este destul de dificil, in sensul ca trebuie sa ai o racire faina pentru a nu-ti scadea FPS-urile in joc. Daca nu mergi pe Alienware, cauta sa aiba racire prin tevi de cupru, coolere de amperaj mare si musai un cooler extern pentru a mentine temperatura in parametrii (probabil singura chestie cu care se confrunta gamerii de pe laptop-uri)

| AdiMihai25 explică (pentru drumenas):

,,Gaming,, joc 1 joc performant (gta5, 6)odata pe saptamna...
Nu neaparat sa fie pentru gaming nonstop, cat de cat.

Dar conteaza asa mult.
16 RAM IN LOC DE 8
512 GB IN LOC DE 250

CE PARERE AVETI
Laptop Gaming LENOVO Legion Y540-17IRH-PG0, Intel Core i5-9300H pana la 4. 1GHz, 17.3" Full HD, 16GB, SSD 512GB, NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB, Free Dos, Negru

SAU

Laptop Gaming MSI GF63 8SC, Intel® Core™ i7-8750H pana la 4. 1GHz, 15.6" Full HD, 8GB, SSD 256GB, NVIDIA GeForce® GTX 1650 4GB, Free Dos

| drumenas a răspuns:

Lenovo este fostul IBM, iti recomand cu incredere. Nu prea m-as baga pe MSI

| CentyLox a răspuns:

Sincer nu sunt in mare detaliu cu acest model daaaar recomand sa fie o racire pe cupru si mai multe iesiri pentru ventilatie cat si cooler extern. Pentru spec-urile pe care le-ai mentionat vei inseamna ca ai banii pentru ceva calumea. Cauta pe net