| ChiuțăCristianNicolae a întrebat:

Sa am incredere in cei de la Altex?
Este bun sistemul?
Ce componente au? Nu specifica modelul exact al placii video / sursa / ram, etc.
Are cineva? Sugestiile sunt bine venite happy
Https://altex.ro/......6gb-linux/

BTW, pot schimba sistemul de operare? Windows 10!

Si Myria? ce companie este? sa am incredere in ei sau nu?

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Nu da banii pe un i7 daca nu faci editare foto/video sau CAD. Pentru gaming este suficient un i5 (mai ales pe desktop). Diferenta o poti baga intr-o placa video mai buna care sigur te ajuta mai mult in jocuri decat un i7.

Da, poti instala Windows 10 fara probleme.

Sfat: nu cumpara sistemul, mai bine iti faci tu din componente. Foloseste pretul acesta de referinta, iti va iesi mai ieftin si mai bun.

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Cum a zis si flixbuster, nu cumpara acel sistem gata facut, si mai ales, daca scrie Myria pe el. (sursa e Myria, am mai vorbit o data pe tema asta acum cateva zile)

De banii aceia (nu vad suma ca nu mai merge link-ul) iti poti face un sistem pe componente, la cel.ro, pcgarage.ro, emag.ro, sau unde vrei tu.
Si in general, stiu ca Altex erau si mai scumpi decat concurenta.

Spune suma de care dispui, spune ce doresti exact (doar unitate, sau si periferice, monitor...) si spune pentru ce vrei sistemul (gaming, editare foto, CAD, design-modelare in Blender ...sau Office-multimedia-uzual)
Daca ai deja vreo piesa pe care o poti refolosi, da scurte detalii despre ea (monitor-ce marime si ce rezolutie, spune daca ai deja unitate optica, dar oricum merge si fara in ziua de azi).

| TheHerO a răspuns:

Uita te pe PC Garage voucher-cod-pcgarage0.webnode.ro