| CosminGK a întrebat:

Sa iau o sursa de 500w sau una de 600w pentru un gtx 1060 de 3gb?

Răspuns Câştigător
| vidiinho a răspuns:

Eu nu ti-o recomand, din mai multe review-uri a iesit la iveala crudul adevar, astia de la enjoy mint cu nerusinare in privinta surselor, cu certificari false, despre electronica nu stie nimeni nimic...una scrie pe cutie si eticheta, alta este in realitate.
Eu iti recomand sa te uiti la o sursa sub numele unui brand cunoscut, electronica OEM fortron, amperaje mai sanatoase, condensatori mai bine inchegati

https://www.pcgarage.ro/surse/fortron/hexa-plus-500/

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

O sursa de 400W este suficienta, dar sa fie de buna calitate, cu protectiile verificate.

| Superior a răspuns:

Daca poti mergi spre 600w, cu cat mai mult cu atat mai bine, in viitor cand faci upgrade sansa de a trebui sa schimbi sursa va fi mai scazuta. De asemenea poate faci si OC,

| CosminGK explică:

Va multumesc pentru raspunsurii.Ma gandeam la aceasta sursa https://www.emag.ro/......DCXBBMBBM/ Stiu ca nu prea e cunoscuta firma dar am vazut recenzii bune despre ea!

| CosminGK explică (pentru vidiinho):

Multumesc mult de tot.Nu am mai avut surse de la ei pana acu..Multumesc ca mi-ai spus de astia de la eNjoy

| vidiinho a răspuns (pentru CosminGK):

Eu nu ti-o recomand, din mai multe review-uri a iesit la iveala crudul adevar, astia de la enjoy mint cu nerusinare in privinta surselor, cu certificari false, despre electronica nu stie nimeni nimic...una scrie pe cutie si eticheta, alta este in realitate.
Eu iti recomand sa te uiti la o sursa sub numele unui brand cunoscut, electronica OEM fortron, amperaje mai sanatoase, condensatori mai bine inchegati

https://www.pcgarage.ro/surse/fortron/hexa-plus-500/

| Sofoclus a răspuns:

Ajunge una de 500w, eu am exact 1060 de 3gb si imi merge n am o treaba cu 500w