| Ionut1983 a întrebat:

Am 2 telefoane, amandoua sunt Nokia 3120c si am o nelamurire. De ce la unul are semnal 3G si la celalalt in schimb nu are? Adica nu apare 3g langa bara de semnal la unul din ele.

Oare sa fie vreo setare de configurare 3G prin meniu si nu stiu eu?

Dupa cate am aflat de pe net acest telefon suporta 3G (384 kbps)

Oare sa fie din cauza soft-ului?

Mentionez ca am cea mai noua versiune de soft pe amandoua telefoane: v10.00

Răspuns Câştigător
| radu75 a răspuns:

E sigur din meniu. Selectare retea, trebuie sa ai 2 optiuni : GSM si GSM & 3G

1 răspuns:
| AdiSR a răspuns:

Caută în memiu la connectiviti parcă. Şi setează-l