| bardanalexandrucatalin a întrebat:

TPU daca vreau sa ii schimb soft-ul la tableta trebuie sa ii fac vreo setare? mentionez ca imi apare in bara de notificari sa ii fac actualizare de soft

3 răspunsuri:
| MisterSprinkle a răspuns:

Daca tableta nu e decodata sau jailbreaked sau rootata, poti sa ii faci linistit update la soft, nu pierzi nimic si nu trebuie sa faci nicio setare.Verifica in setari, la despre device sau ceva de genul sa scrie la versiunea de android, ceva normal gen 4.2.2 fara ''R''. Bafta

| dge18 a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic, se seteaza el automat. Tu doar stai si astepti pana termina! happy

| QuickSilvers a răspuns:

Salut. Update-ul de soft in principiu nu afecteaza datele personale din device (android). Nu necesita nicio setare suplimentara, dar ca masura de siguranta, fa-i un backup la tot ce ai pretios in ea inainte si daca ceva nu merge bine dupa update, da-i un factory reset.