| Andrei_Cernat_1983 a întrebat:

Sal, am luat recent un compaq presario cq58, singura lui problema e un blue screen de toata frumusetea la instalarea windows ului, xp incerc
ceva idei?

3 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

In timpul instalari Windows, Bsod reprezinta de obicei o problema legata de Memoria Ram.Ca solutie ti-as recomanda sa cureti de praf modulul Ram si slotul, si incerci din nou Instalare Win. Daca nu se rezolva problema incerci cu un alt modul Ram, in cazul in care ai doua module, extrage unul din slot si install cu un singur modul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa poti instala XP pe un hard disk SATA?! O poti face numai integrandu-i in prealabil in sursa de instalare driverele necesare sau folosind un sistem de operare nu atat de vechi ca XP-ul (din 2001).

| dani0822 a răspuns:

Nu inteleg la ce te referi, daca te referi la ecranul de instalare win. xp nu inteleg care este problema ta