| belfast a întrebat:

am o problema, Am un laptop compaq presario CQ58 de 1 an si nefacand nimic ajunge la 80 de grade. Ajutor

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Curatare. Alta metoda nu exista. Teoretic, poti incerca sa pui aspiratorul la o fanta de aerisire, preferabil pe invers, daca ai aspirator care poate sa sufle (alea mai vechi puteau, astea mai noi din parti, mama lor, ca sa cumperi spray cu aer comprimat sau pistol de vopsit, daca ai nevoie). Nu are voie sa fie mai mult de 30-35 RON o curatare+schimbare pasta termoconductoare la un service serios.

4 răspunsuri:
| Ddeennyy08 a răspuns:

Ai nevoie de un cooler!

| belfast explică (pentru Ddeennyy08):

Nu am bani de cooler. la mine un cooler este aproape 90 de lei

| Ddeennyy08 a răspuns:

In general laptop-ul daca nu ii faci nimic si se incalzeste are nevoie de cooler nu trebuie neaparat unul performant e bun si unul mai ieftin.

| belfast explică (pentru Ddeennyy08):

Da o metoda in afara de cooler si de dezmembrat laptopul nu sti?

| KodrutZ a răspuns (pentru belfast):

Curatare. Alta metoda nu exista. Teoretic, poti incerca sa pui aspiratorul la o fanta de aerisire, preferabil pe invers, daca ai aspirator care poate sa sufle (alea mai vechi puteau, astea mai noi din parti, mama lor, ca sa cumperi spray cu aer comprimat sau pistol de vopsit, daca ai nevoie). Nu are voie sa fie mai mult de 30-35 RON o curatare+schimbare pasta termoconductoare la un service serios.