| Radu_Borteanu_1980 a întrebat:

am o Vinchi Smartplay și din păcate este blocata......ma poate ajuta cineva sa o resetez complet!

1 răspuns:
| h3llboy666 a răspuns:

Opresti tableta apoi apesi power impreuna cu volum UP si o sa-ti apara un meniu. Te duci pana unde scrie wipe data/factory restet si apesi power. O sa iti apara dupa o lista unde gasesti YES -- delete all user data... apesi iar power pe urma o sa iti apara reboot system now apesi din nou power. O sa se restarteze singura si GATA>>> tableta complet resetata.