| gtr2rr3 a întrebat:

Am cumparat o tableta VINCHI SMARTPLAY V10A, am o intrebare: ii trebuie cumva antivirus?

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

De regulă la nici un sistem de operare în afară de Windows nu trebuie antivirus.Ce au apărut pentru android sunt mizerii comerciale, cu scopul de a Windoziza și Android-ul care de fapt este linux.Deci mult mai sigur ca mizeria Microsoftistă. Succes

| Jipa95 a răspuns:

Eu nu iti recomand sa bagi antivirus pe ea, deoarece majoritatea plicatiilor le vei descarca de pe magazin play, si nu sunt virusate, la fel si cu web browsing-ul rar mai iei cate un virus. antivirusul mai mult iti ingreuneaza tableta, mananca memorie ram si procesorul degeaba.

| Λησηумσцѕ a răspuns:

Nu conteaza ce fel de tableta e, oricum ii trebuie antivirus ca sa nu ai surprize neplacute dupa.
Acum e si alegerea ta daca vrei sa-i bagi antivirus sau nu. happy
Sper ca te-am ajutat.
Ceau!